České SUV by mělo v zámoří úspěch, protože Američané SUV milují!

Představte si, že sledujete americký akční snímek, ve kterém hlavní záporák uhání ve škodováckém SUV Kodiaq. Pokud vás taková představa upřímně pobavila, pak vás následující informace překvapí. Škoda si již zaregistrovala názvy některých modelů a vše nasvědčuje tomu, že na americký trh vstoupí. A nepůjde jen o Kodiaq, do zámoří se zřejmě přestěhuje také Yeti, Octavie a Superb.

Spekulace ohledně expanze mladoboleslavské automobilky jsou staršího data, ale v poslední době zesílily. Stalo se tak poté, kdy Škoda u amerického patentového úřadu registrovala názvy modelů Octavia, Yeti a Superb. Kodiaq bude pravděpodobně brzy následovat. Škoda Fabia má zatím smůlu, ale ani ta by se v USA mezi malými vozy neztratila.

Vstup na americký trh není snadný, protože značka nemá dealerskou a servisní síť. Američané navíc značku neznají a nebude jednoduché ji dostat do většího povědomí. V minulosti se do USA podívaly modely Felicia a Octavia (myšleno původní modely z 50. a 60. let), poté Škoda 120 a Rapid. Jenomže v té době šlo o levné a nepříliš kvalitní auta z východní Evropy, takže o vybudování dobré pověsti nemůže být řeč.

Nyní může být všechno jinak a vybrané modely mohou zamíchat kartami. Superb je přesně takový typ vozu, na který zákazníci slyší a zaujmout by mohla i Octavia. A co se týče Yetiho, zabodovat by mohla prodloužená verze, která se prodává v Číně.

Vraťme se však ke Kodiaqu. Právě ten by mohl být trefou do černého, protože crossovery daného segmentu patří k nejprodávanějším vozům. Generální ředitel automobilky Bernhard Maier uvedl, že Škoda dostane jen jednu šanci a právě Škoda Kodiaq může být homerun.

Jak expanze povedeného SUV dopadne a jestli k ní vůbec dojde, ukáže blízká budoucnost. Americký trh je každém případě nejpříhodnější možností k masivnějšímu rozšíření značky mimo evropský kontinent.

A jak se nové SUV líbí vám? Při pohledu na zveřejněný ceník nové Škoda Kodiaq je zřejmé, že o vůz bude zájem.

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

GarážPR

Další zajímavé příspěvky