Tento alarmující dokument americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeích a v koridě) a věda (využívání zvířat k laboratorním a vojenským účelům).

Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde uveřejněna. Informativní a provokující film Pozemšťané je dokumentem s nejširším záběrem v daném tématu a zacházející za hranice „dobrého vkusu“ mainstreamových médií.

Neskutečně depresivní dokument, který nesoudí ale útočí na všechny divákovi smysly. Smutek, deprese, vztek, znechucení, beznaděj i takové pocity může mít divák při sledování, pokud má dost odvahy podívat se na to, jak pán tvorstva zachází se zvířaty, ať už pro pobavení ostatních, pro obživu nebo na lékařské experimenty. Po všech směrech, jen pro silné žaludky!

Až děsivě uhrančivý komentář byl namluven Joaquinem Phoenixem (Gladiátor), hercem, nominovaným na Oscara. O hudbu se postaral milovníky i kritiky opěvovaný Moby.

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat