Pokud ti spojení Makaveli Branded vůbec nic neříká, tak by se od nás asi slušelo tě s ním obeznámit. Jedná se o módní značku, kterou, ve spolupráci s Paulem Meltzerem, založila Afeni Shakur se svým přítelem Rickem Barlowem sedm let po smrti svého zesnulého syna a to konkrétně v průběhu listopadu roku 2003.

Značka, jejíž původní koncept byl formován Williem Montanezem z myšlenky Ripse Meltzera, vznikla v New Yorku za účelem udržení v paměti neustále živého odkazu zastřelené rapové legendy Tupaca a co si budeme povídat, to se jeho matce Afeni povedlo na výbornou a to díky charakteristickým prvkům, mezi nimiž jsou fotografie z Tupacova života, výstřižky z novin, osobní citace či všelijaká memorabilia.

Oblečení značky Makaveli Branded, které má nezaměnitelný rukopis, prestiž a nese jméno jedné z největších hvězd hip-hopu, na sebe oblékly a dokonce i v reklamách prezentovaly takové hudební ikony jako je Twista, Chingy, Houston, Scarface, Ludacris, Bone Thugs-N-Harmony, DJ Quik nebo Chamillionaire.

Pokud máš zájem o nějaký kousek z kolekcí této undergroundové značky, musíme tě trošku zklamat. Široký výběr bot, triček, kalhot, mikin, kšiltovek, šperků a dalších fešných doplňků byl bohužel zcela rozprodán a již se nedočkal následných obnovujících se a rozšiřujících se úkonů, tudíž jsou veškeré produkty v dnešní době rozprodány a ty ještě někde dostupné jsou nazývány “vzácnými exponáty”.

Vlastnit jakýkoliv článek z limitované série značky Makaveli Branded je zkrátka pocta a není jen tak pro někoho s podprůměrnou výplatou. Proč? Vysoké ceny jsou záměrné, značka je totiž už od svého zrodu nastavena tak, aby veškerý výtěžek z prodeje jejích výrobků šel do Nadace Tupaca Shakura a do fondu Centra umění, takže čím větší je cena, tím větší finanční podpora pro tyto instituce.

Ze zkušeností můžeme podotknout, že oblečení je, co se týče kvality materiálu a zpracování, vynikající. Nedostatek zboží u nás ti garantuje, že jen tak někoho ve stejných hadrech nepotkáš, což se často stává u levnějších a rozšířenějších značek, a navíc ještě koupí přispěješ na dobrou věc a to prostě za to stojí nebo ne?

A kde nakupovat? Pokud máš tu možnost, obrať se na některý z osvědčených zahraničních obchodů, eventuelně se zúčastni aukcí na aukčním portálu eBay. Tam se vám totiž podaří nakoupit za opravdu velmi přijatelnou cenu…

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat