Policie zadržela obrovskou zásilku kokainu, kterou zdobil obličej fotbalového velikána Lionela Messiho!

Peruánské policii se podařilo během nedávné rozsáhlé razie zajistit jednu z největších zásilek kokainu a to o hmotnosti necelé půl druhé tuny, která by na černém trhu měla odhadovanou hodnotu o výši třiasedmdesáti miliónů britských liber, resp. pětaosmdesáti miliónů amerických dolarů. Jiné zdroje dokonce uvádí až dvojnásobné hodnoty!

Kokain, který byl údajně určený pro evropský trh, konkrétně belgické obyvatelstvo, byl rozdělen do více než dvanácti set malých balíčků, které na první pohled vypadaly jako typické prodejní obaly filé z osmiramenných chobotnic. Policisty ale navíc na balíčcích zarazily většinové etikety, jež zobrazovaly v dresu klubu FC Barcelona argentinského fotbalistu  Lionela Messiho, doplněného logem osobní značky Messi.

Není to poprvé, co drogoví dealeři zneužily vyobrazení zmiňovaného fotbalisty. Například v roce 2015 se stal podobný incident, kdy byli v newyorském Bronxu zatčeni dva pašeráci kokainu, akorát v jejich případě nebylo množství drogy tak rapidní.

Zprvu jsme si říkali, zda se Messi nerozhodl potěšit fanoušky novou řadou svého merchandise nebo si jen nesnažil zajistit doping na budoucí zápasy, ale jak to vypadá, nejen tihle dealeři jsou jeho odevzdanými přiznivci! Klobouček, pánové!

Tento článek se týkal těchto témat:

KrimiSport

Mohlo by vás také zajímat