Automaty jako Counter-Strike! Jak se bude sázet v nedaleké budoucnosti?

Výherní automaty jsou celosvětově nejpopulárnější hazardní hrou. Jejich sláva ovšem začíná pomalu zapadat za obzor. Podle nejnovějších výzkumů z Las Vegas a Atlantic City, totiž nemají lidé do 30 let o tradiční válce příliš zájem. Hráči se pomalu, ale jistě přesunují ke karetním stolům, tedy ke hrám, ve kterých jde kromě náhody také o dovednosti.

První automaty spatřily světlo zhruba v době, kdy vzniká také telefon, tedy na konci 19. století. Na rozdíl od telefonu se ovšem příliš nezměnily. Stále jde ve své podstatě o přístroje, které na točících se válcích náhodně zobrazují kombinace symbolů, přičemž některé jsou výherní. To se má ovšem změnit. Nové hry o peníze se budou podobat first person střílečkám nebo jiným postřehovým a logickým hrám.

Vývojářské společnosti, a zvláště pak kasina, se tímto krokem pokouší vrátit do hry především hráče do 30 let, často nazývané jako mileniálové. Zvláště u této skupiny totiž dochází k meziročnímu poklesu tržeb z výherních automatů. A to v řádu miliónů.

Skill-based automaty jako vábnička na mileniály

Nápad vytvořit výherní automaty, jejichž výsledek neurčuje pouze náhoda, existuje již několik let. Vypadá to ale, že tyto hry až letos spatří konečně příslovečné světlo světa. Hned několik vývojářských společností ve spolupráci s kasiny v Atlantic city spouští první výherní automaty bez válců.

Některé z těchto her si dokonce už nyní můžete v Americe zahrát. Některá kasina je nechala instalovat jako testovací přístroje. Jedná se o hry Danger Arena, která připomíná právě zmiňované střílečky, ovšem s dost chabou grafikou a hru Pharaoh’s Secret Temple, ve které máte za úkol spojovat 3 stejné symboly.

Obě hry si můžete prohlédnout ve videu:

YouTube video

Obě hry si ovšem zatím podle různých hracích fór nestojí zrovna moc dobře a podle všeho, minimálně o hru Danger Arena, zájem příliš není. Nejvíce je kritizována již zmiňovaná nedotažená grafika a hlavně také špatná ovladatelnost.

Nová generace online automatů

Samotný vzhled her pak napovídá tomu, že se jich brzy dočkáme i v online prostředí a především na mobilních platformách, ke kterým je v současné době upírána pozornost většinového technologického vývoje. Co nejde rozjet na mobilu, jakoby neexistovalo. Už i dnes se tak většina online hracích automatů dělá v prvé řadě tak, aby šly hrát na smartphonech.

Pomalu, ale jistě se navíc začíná ozývat také virtuální realita. S ní se počítá především v herním a porno průmyslu, nicméně už nyní některé vývojářské společnosti naznačují, že začínají pracovat na virtuálních hrách jako je například ruleta nebo blackjack. Jednoho dne se tedy dost možná dočkáme toho, že hazard se bude hrát v 3D brýlích a místo mačkání páky se budou mačkat pomyslné spouště a výhry budou vypláceny podle počtu zastřelených protivníků.

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

HryPR

Další zajímavé příspěvky