Jiří Kajínek, nejznámější český vězeň, který před více jak rokem dostal milost od prezidenta Miloše Zemana, opravdu neotálí a dohání veškerý ztracený čas za mřížemi. Ať už jde o natočení dokumentárního mini-cyklu Já, Kajínek (pro více informací sledujte na facebook.com/JaKajinek/) či mnoho dalších všemožných aktivit, od samotného propuštění toho stihl více než dost. Samozřejmě přišel s něčím, co bychom nečekali a to vlastní řadou ovocných bonbonů, které nesou poměrně velmi vtipný název – Kajínky!

Ty vyrábí brněnská společnost Premiera Sweet, jež se specializuje především na tvorbu propagačních cukrovinek. Kajínek této firmě, kterou vlastní Radomír Havlík, poskytl autorská práva na přidaný slogan Tak sladká je moje svoboda a fotografii v legendárním zeleném adidas nátělníku.

Bonbony se zprvu začaly vyrábět z toho důvodu, aby je Kajínek mohl rozdávat během autogramiád, souvisejících s jeho vydanou publikací Můj život bez mříží, jenže nakonec se staly tak populární, že se je firma, po dohodě s Kajínkem, rozhodla nabízet přímo na svém e-shopu a to v cenové relaci 25 Kč za 50 gramový pytlík. Pořídit si je můžete již teď na adrese  premiera.cz/shop/.

Je také nutno podotknout, že tento výrobek firma vyrábí na své náklady a zmiňovaný Kajínek tak z jejich prodeje nemá žádný zisk, protože dohoda je údajně taková, že pokud bude vysoká prodejnost, která pokryje výrobní náklady, bude vybrána nadace, která darem obdrží výtěžek z prodeje. Uznejme tedy, že je to hezké gesto!

Mohlo by vás také zajímat