V čem všem pašuje své zboží mexický drogový kartel Los Zetas? Tomu možná ani nebudeš věřit!

Drogový kartel Los Zetas z Mexika asi není třeba více představovat. Tento, svou brutalitou proslulý, spolek se dal na vývoj a výrobu kuriózních tanků, potřebných pro své řemeslo. Jeho členy už zřejmě nebavilo, že jim vojáci pokaždé rozstřílejí kamiony napěchované marihuanou nebo heroinem ještě dřív, než dorazí k hranicím USA. A tak vymysleli nový druh tuningu – na podvozek tahače například navaří opancéřovanou karoserii, vyřežou do ní střílny pro odstřelovače, nárazník upraví do špičky tak, aby v pohodě prorazil policejní zátarasy – a ejhle, tzv. narkotank je na světě.

Primární mexická armáda už narkobaronům zabavuje home-made tanky téměř každým rokem, ale chlapci jsou vynalézaví a mají nespočet kusů do zásoby, což znamená, že hra na kočku a myš zdaleka nekončí.

Představme si třeba ukázkový “kombík” El Monstruo 2010. Ten uvezl přes deset odstřelovačů a jel prý díky své konečné váze pouze 80 kilometrů v hodině:

YouTube video

Jeho následující model El Monstruo 2011, který zastaví snad jen protitanková střela, už oproti němu vypadal jako post-apokalyptický batmobil. Ten už byl údajně schopný svištět 110 kilometrů v hodině a pojmout uměl stovky kil narkotik společně s necelými dvěma desítkami ozbrojenců:

YouTube video

Upravené nákladní vozy mají plášť ze silných plátů oceli, otočné věže s otvory pro střelce a zásobníky s trny na propíchnutí pneumatik pronásledovatelů. Když podle BBC vojáci vtrhli do továrny narkomafie ve městě Camargo u hranic s USA, zrovna dělníci pobíjeli dva tahače ocelí.

Mexické drogové gangy používají k dopravě drog z Jižní Ameriky i narkoponorky a přes hranici s USA narkotika putují i ve speciálních obrněných letadlech – narkoletadlech. Jo, sloužit v mexické armádě a mít proti sobě takovéhle výzvy, to holt není žádný med.

Los Zetas své nedobytné dopravní prostředky zdokonaluje každým dnem a my se vám v následujících týdnech pokusíme představit mnoho dalších z nich, proto nás nepřestávejte sledovat! Možná místo příchodu kouzelníka přijede narkovlak, kdo ví?

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

GarážKrimi

Další zajímavé příspěvky