Kult hákového kříže 2: Derekova pomsta – pravda a fakta o filmu American History X 2: Derek’s Revenge!

Neonacistický stoupenec Derek Vinyard, ztvárněný Edwardem Nortonem, to v životě neměl vůbec jednoduché. Po tragické smrti otce a nepříjemném pobytu v nápravném zařízení ho zastihla další rána – smrt milovaného mladšího bratra Dannyho, jehož zastřelil na školních toaletách člen místního černošského gangu. Dlouhé noci jej trápí výčitky svědomí, pronásledují jej stále dokola opakující se vzpomínky, které ho nutí  k samotným slzám. Alkohol a hromadící se vztek v jeho nitru z něj dělá opět to, čím byl před nástupem do výkonu trestu. Pomstychtivá mysl táhne jeho osobu zpět, zpět na samé dno společnosti, z kterého se nedávno vyhrabal… Poklidný vysněný život s rodinou se Derekovi ztrácí před očima, protože tahle pomsta bude více než sladká!

…zhruba tak nějak by si pokračování dokonalého filmového snímku American History X (v českém překladu Kult hákového kříže) představovala většina osob, kterým tento film přirostl k srdci. Teď ale spadněme zpět na zem… Už bylo dost spekulací, věčných diskuzí a hádek ohledně návratu Dereka Vinyarda. Internetem se šíří takový neuvěřitelný nespočet bludů a lží až je to k pláči.

Prvním nejkurióznějším kouskem je třeba fáma, která říká, že film vyšel jen ve Spojených státech amerických a v Evropě byl pro svou brutalitu a podporu rasové nesnášenlivosti zakázán. Už tato věc je z našeho pohledu velice komická. Vezměme v potaz kolik různých filmů či realistických dokumentů bylo skutečně zakázáno a kolik z nich se jich na Internetu objevilo volně ke stažení… v podstatě všechny, o které kdy šlo!

Druhým bodem mezi lživými informacemi je například i samotný údajný trailer. Spousta osob v internetových diskuzích hájí svůj názor tím, že jej viděli a že tím pádem i tento snímek existuje! Dobře pojďme se na zmiňovaný trailer podívat pěkně všichni spolu…

American History X 2 (Trailer):

Každý skalní fanoušek tohoto kultovního snímku, jenž je na portálu ČSFD.cz hodnocen osmaosmdesáti procenty, které z něj aktuálně dělají 55. nejlepší a 62. nejoblíbenější film, snad ví, že se onen trailer skládá ze scén, které z něj byli vystřiženy. Ať už jde o scénu z bistra, kde si Derek povídá s malou sedící holčičkou či o scénu, v níž si Dannyho kamarádi dobírají postarší paní cestou z pláže – vše je součástí jedničky, jako forma bonusového materiálu, který byl přiložen na DVD snímku.

Třetím nejtragičtějším momentem je, když diskutující na fórech napíšou, že dvojku viděli a že ji mají doma. Pokud ji teda mají doma, proč ji nikdo z těch stovek hrdinů neuploadoval? Že by si ti chudáci stáhli jedničku, kterou jen nějaký vtipálek a lovec kreditů při uploadu přejmenoval na dvojku a svůj smutek tak skrývají za siláckými kecy, ve kterých ještě drze nabízejí za nějakou tu peněžní částku dvojku k přepálení? Toť otázka…

Měli jsme tendenci napsat o Kultu hákového kříže 2 opravdu rozsáhlý sloh, ale myslíme si, že to není víceméně třeba, jelikož takhle ve stručnosti snad většina lidí konečně pochopí, že dvojka prostě nikdy nebyla, není a ani nebude. Navíc i kdyby byla, věřte, že by svou existencí, tak jako tomu bývá u všech pokračování filmů, akorát jedničce ublížila. Toť za nás vše!

Tento článek se týkal těchto témat:

Kino

Mohlo by vás také zajímat