Rapper Master P porazil basketbalovou legendu Michaela Jordana při pick-up game!

I když to může být pro většinu čtenářů překvapení, ne každý ví, že dnes již čtyřiapadesátiletý rapper Master P, vlastním jménem Percy Robert Miller, jedna z nejúspěšnějších rapových postav devadesátých let, byl kdysi hráčem NBA, což je plně profesionální nejvyšší basketbalová liga v Severní Americe a nejprestižnější basketbalová soutěž na světě.

Master P měl smlouvu se dvěma různými týmy této ligy a to s Charlotte Hornets (sezóna 1998/1999) a s Toronto Raptors (sezóna 1999/2000). V následujících letech hrál i ve známé lize CBA (Continental Basketball Association) za tým Fort Wayne Fury či v lize ABA za Las Vegas Rattlers. Zaznamenal i 17 bodů v McDonald’s NBA All-Star Celebrity Game v roce 2008.

Ačkoli rapper nikdy svou basketbalovou kariéru nebral příliš vážně a věnoval se naplno spíše hip-hopu a byznysu okolo něj, v jednom nedávném rozhovoru však s notnou dávkou hrdosti pronesl, že kdysi porazil legendu a nejobávanějšího basketbalového hráče světa – Michaela Jordana. Toho měl jednou vyzvat k pick-up game, což je hra s osekanými pravidly, bez dohledu rozhodčího a dalších ”úředníčků”. Zápasu se zúčastnili Jordanovi spoluhráči z NBA a Masterovi spolužáci a kamarádi, se kterými často hrával.

“Věřili jsme, že toho borce můžeme porazit. Byla to neskutečná pouliční hra. Pak jsme ke konci vyhráli. Bylo to super. Od té doby jsme vlastně i přátelé…”

Tímto tvrzením totiž zároveň ochranářsky reaguje na situaci, která se před několika lety odehrála v souvislosti s jeho synem, který je na rapové scéně znám pod přízviskem Maserati Rome, kdysi dávno i jako Lil Romeo. Ten totiž navštívil jeden z proslulých basketbalových kempů nazývajících se Michael Jordan Flight School, na němž měl v jeho průběhu basketbalové boty značky P. Miller, což je, ano, tušíte správně, otcova značka. To se samosebou nelíbilo přítomným pořadatelům a Romea včele s Michaelem upozornili, že v prostorách, kde kemp probíhá, musí mít na nohou pouze brand Air Jordan.

YouTube video

Tento článek se týkal těchto témat:

HudbaSport

Mohlo by vás také zajímat