Už je tomu dávno, co jsme jako mladí hrávali první dva díly neúspěšnější herní série všech dob, nesoucí název Grand Theft Auto, z typického retro pohledu top-down, tedy ptačí perspektivy. Třetí díl však absolutně definoval pojem third-person-shooter a díky geniálnímu zpracování od Rockstar Games začali konkurenční vývojáři z celého světa tvořit nespočet napodobenin.

Buďme realisté, pátý díl svým zpracováním dosáhl na nejvyšší možnou úroveň realismu, avšak to nestačilo šikovné partičce grafiků a filmových tvůrců Corridor Digital z Kalifornie, kteří se rozhodli natočit nejvěrohodnější video na jeho motivy, jež se s potetovaným hrdinou v hlavní roli natáčelo v ulicích Los Angeles, představující ve videu Los Santos, přenesené do skutečného života.

Asi tě bude po shlédnutí videa zajímat, jaké technické vybavení bylo použito během natáčení. Odpověď tě možná zaskočí… všechny scény se totiž natáčely jen za pomoci využití klasického iPhonu a proslulé GoPro kamery.

Je fascinující, jak si tvůrci vyhráli s veškerými možnými detaily, ať už jde o autentické replikování postavení kamery, tak například typické ”rozprchnutí” balíčků peněz po zlikvidování soupeře či přesnost chůze a držení těla hlavního hrdiny.

YouTube video

Video o tom, jak samotné probíhalo natáčení:

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat