OFWGKTA. Sedm písmen, které v posledním týdnu projelo hlavou nejednomu zarytému fanoušku moderní americké hiphopové scény. Proč? Stín povídaček ohledně seskupení rapperů, producentů, skateťáků a herců dodal jeden z protagonistů, Tyler the Creator, který vyvolal spoustu otázek po svém výroku na twitteru: „Damn, going threw the old golf wang photos and shit. I miss my friends a lot. Five years later isn‘t that long, but wow. Soooo much has happened.“ Tomuto výroku dodal korunu následující den tweetem: „Although it‘s no more, those seven letters are forever.“ Co tím Tyler myslel?

Každému, kdo podporoval Odd Future, zatrnulo. To, co Tyler předznamenal ve svém vyjádření na sociálních sítích, by znamenalo, že se tato skvadra z Los Angeles rozpadá. Někomu se může zdát, že jejich osmileté trvání na scéně není zas tak dlouhé, aby mohli vytvořit pořádnou díru do světa. Naopak, nespočet alb, koncertů, vlastní pořad ve spolupráci s Adult SwimLoiter Squad, vlastní pouť, spolupráce s velikány jako Pharrell Williams, Kanye West, Lil Wayne či předskakování Eminemovi jsou důkazem kvality. Každopádně je jasné, že nic nepotrvá věčně.

Vyjádření dalších členů na sebe nenechalo čekat. Všichni ale čekali na slovo nejkontroverznějšího – Earla. Earl Sweatshirt předeslal pravděpodobný konec tweetem: „No sympathy for male virgins, who’re in their feelings about tyler pointing out and solidifying the obvious.“ A dodáním:

Je tedy konec? Žádný další díl Loiter Squad? Zmizí kobliha ze světové mapy hiphopu? Nebo se jedná o promyšlený marketingový tah? Uvidíme, co přinese zítřek. A o tom, co přinese, vás budeme informovat i nadále.

Mohlo by vás také zajímat