Dnes jsme si na rozhovor pozvali další naději českého rapu a to volarského borce, který si říká WbbS aka WHITE BODY BLACK SOUL! Jak už samotný pseudonym napovídá, WbbS jasně poukazuje na to, že je na povrchu sice bílý, ale ve svém temném nitru se cítí být černým.

Před startem své sólové tvorby působil přibližně dva roky v crew Mladá krev a následně se dostal i pod label HazeStreet a Vendetta. Po dosavadních kolabech, které uskutečnil dokonce i s francouzskými a německými interprety, se mu podařilo vydat i své debutové album a právě nejen na něj jsme se zaměřili v následujících otázkách… takže přátelé, let’s go!

SF: Zdravím tě, už je to nějaký pátek, co si vydal debutové album Cesta válečníka. Jaké na něj byly ohlasy, splnily tvá očekávání?

WbbS: Zdravím Street Fame, na začátek jsem chtěl říct, že jsem rád, že to CD vůbec vyšlo. V dnešní době není vůbec jednoduchý něco takovýho zrealizovat, nejde jen o to nahrát písničky, vydat na YouTube a hotovo… je za tím hromada práce, hromada času, možná proto kluci, který rapujou, nemají origo CD, ale většinou vypálených pár kusů a tím to pro ně končí, proto mám z toho radost. Vydal jsem celkem 100 kusů a zbylo mi jich asi 5, což si myslím, že je pro začátek dobrý 🙂 Počítal jsem tak s tímto počtem, v době, kdy každej radši všechno stáhne, byl toto úspěch 🙂

SF: Tracklist nabídl spoustu zajímavých skladeb. Mě osobně velmi zaujala Republika, Noc Vs Den a především Sirotek. Kde bereš inspiraci pro své texty? Patříš mezi ty, kteří ve skutečnosti žijí to, o čem rapují a nebo zkrátka napíšeš o tématu, které tě zrovna napadne a je třeba i aktuální?

WbbS: Jsem rád, že tě zaujaly 😀 🙂 Určitě píšu o tom co vidím, co zažívám a s čím se setkávám. Myslím, že psát věci, který člověk nezažil a něco si nalhávat, asi nemá moc cenu. Popravdě nevím, co si tím interpret dokazuje 🙂 Bohužel ne každý na této scéně je REAL!

YouTube video

SF: Je tomu ani ne měsíc co si vydal věc s názvem Utíkám pryč, na které se objevil Delik z formace Moja Reč. Jak si se vlastně dostal k takovému jménu a jaký byl průběh vaší spolupráce?

WbbS: Z této skladby mám nehoráznou radost, nejen proto, že jsem mohl mít na beatu dvě tak skvělé jména… I kdyby se cokoliv stalo, tak už tuto skladbu nikdo nevymaže, proto patří poděkování jak Editě Třískové, která zpívá refrén, tak samotnému Delikovi.

SF: Teď trochu zpět do minulosti… Jak si se vůbec dostal k rapu? Pamatuješ si třeba na první rapovou nahrávku, která se ti neodmyslitelně vryla do paměti a byla jasným impulsem k tomu začít s vlastním rýmováním?

WbbS: Dobu, kdy to celé vypuklo, asi jen tak z hlavy nedám. Bylo mi asi nějakých 14-15 let, kdy jsem se začal seznamovat s rapem, do toho jsme začali rozjíždět párty a vše, co k tomu patří… asi v tý době jsem začal tak nějak rýmovat, sehnal jsem mikrofon, obyčejný, který se používal na volání přes Skype. Pak jsem postahoval nějaký beaty a začal nahrávat, ač sem to nečekal, mělo to docela úspěch, hlavně díky lidem, který jsem měl okolo sebe, kteří byli rádi, že se začalo dít něco nového 🙂 Jedna z prvních skladeb, která měla docela velký úspěch, dokonce se poslouchala v autech byla skladba Sparta 🙂

SF: Co aktuálně posloucháš? Baví tě více československá tvorba nebo máš naopak rád zahraniční?

WbbS: Dá se říct, že si poslechnu jak československou, tak určitě i zahraniční muziku. V současné době jedu určitě nejvíc kluky ze Slovenska, z formace Pozor Records. Jak P.A.T., tak Mega M, jsou podle mě aktuálně nejvíc talentovaní rapeři a samozřejmě Rytmus. K důvodu, proč ho poslouchám, určitě nemusím nic říkat 🙂

SF: Existuje nějaký rapper, kterého bys mohl označit za svůj vzor nebo by si chtěl jít alespoň jeho podobnou cestou?

WbbS: Už na začátku, kdy jsem začínal rapovat, byl pro mě vzor německý Bushido. Jeho příběh mě tak neuvěřitelně fascinoval… asi on je ten, koho považuji za svůj vzor 🙂

YouTube video

SF: Co plánuješ do budoucna? Můžeš nám prozradit více detailů o tom, co chystáš pro své skalní fanoušky? Můžeme očekávat nějaká speciální jména na beatech nebo přímo na mikrofonu?

WbbS: Tuhle otázku bych nechtěl nějak víc rozvádět, určitě se lidi můžou těšit na velké věci, ale říkat je nechci, o to to pak bude větší boom!

SF: Sleduješ alespoň nějak zběžně dění okolo aktuálního pražského beefu mezi Bigg Boss a Hypno 808, resp. Mike Trafik versus Hugo Toxxx atd.? Co si o tom myslíš?

WbbS: Určitě jsem postřehl, že se mezi nima něco děje, ale tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. Podle mě je to všechno jinak než si myslíme, možná chtějí být jen víc na očích, čas nám určitě ukáže, jak to doopravdy je 🙂

SF: Koukal si na nedávný boxerský zápas mezi Floydem Mayweatherem a Conorem McGregorem? Pokud ano, jak se ti líbil, těšil si se na něj?

WbbS: Hrozně jsem se na tenhle zápas těšil. Budík byl nastavený na 5:00 a nažhavenost vysoká. Po zhlédnutí jsem byl docela zklamaný, bohužel to dopadlo tak, jak se dalo čekat…

SF: Co ty a sporty? Děláš nějaké nebo si spíše věrný divák a fanoušek?

WbbS: Vždycky mě bavilo sport jak dělat, tak se na něj koukat. Odmala jsem byl vychovaný fotbalem, občas se k němu vracím, bohužel v této době nemám moc času, proto si to pak o to víc užívám 🙂

YouTube video

SF: Léto nám za pár týdnů končí, takže mě napadá otázka: Jak si ho strávil, už si byl někde na dovolené nebo se teprve chystáš?

WbbS: Dovolená proběhla v kruhu nejbližších. Jelikož s přítelkyní čekáme miminko, nechtěli jsme nikam do horka k moři, proto jsme si procestovali Česko a zjistili jsme, že ve finále člověk ani k moři nemusí. I u nás je hromada krásných míst.

SF: Jelikož už jsme u konce rozhovoru, chtěl bych ti jménem naší redakce popřát hodně štěstí v budoucí kariéře a zároveň i poděkovat za čas, který si nám věnoval.  Teď už nechám následující řádky čistě jen a jen na tobě, takže… Co by si vzkázal svým fanouškům, své rodině a samozřejmě i svých drahým haterům?

WbbS: Já děkuji 🙂 Chci pozdravit všechny lidi, který stojí při mě, který zanechávají názor na mou hudbu, jak osobně, tak na internetu. Chci pozdravit svou rodinu, svou přítelkyni Terezku a do bříška malou Yasmínku 🙂 Haterům asi jen jediné: Dál špiňte mou hudbu, o to víc mě pak baví se vám smát 🙂 Díky moc Street Fame za tuhle příležitost 🙂

Užitečné odkazy:
WbbS na Facebooku – https://www.facebook.com/wbbsofficial/
WbbS na YouTube – https://www.youtube.com/channel/UCGsQY5javulfRqQ-B2pik5w

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat