Není žádným tajemstvím, že za hranicemi nakoupíte prakticky všechno zboží levněji. Můžeme se dohadovat proč to tak je, může se nám to nelíbit, můžeme se cítit dotčeni… Ale to je asi tak všechno co s tím můžeme udělat. Těžko ovlivníme cenovou politiku domácích prodejců. Je tu však něco, co udělat můžeme. Prostě začneme nakupovat jinde…

Elektroniku z Německa, oblečení z Anglie, levné produkty z Číny. Dneska to jde snadno. Většina obchodů přijímá platební karty nebo PayPal a s platbou tak není žádný problém. Jediné co musíte vyřešit je doprava. Spousty prodejců totiž posílá jen lokálně, neumí poslat zboží do ciziny. A právě tady přichází ke slovu služba virtuální adresy od Tiptrans.

Tato globální společnost (s kořeny v České republice) vám po registraci dá k dispozici celkem 5 lokálních adres (v Německu, Anglii, České republice, Hong Kongu a v Číně). Na tyto adresy si můžete nechat posílat svoje nákupy a Tiptrans vám je následně doručí levně do Čech. A samozřejmě si můžete nechat balíčky před odesláním spojit do jednoho, takže ušetříte ještě vice.

Nákupy v anglickém Amazonu? Německém e-bay? Čínském TaoBao? Ano, bez problémů.

Nevíte co si objednat? Nebo kde? Inspirujte se, tady je seznam obchodů v Německu, a tady pak čínské e-shopy. Nezapomeňte, že k ceně musíte připočítat cenu dopravy z Německa nebo Anglie.

Co se nejvíce nakupuje? V Německu to jsou často potřeby pro domácnost, drogerie, elektronika. V Anglii pak samozřejmě oblečení ale také elektronika, rybářské potřeby, doplňky a komponenty na kola. V Číně pak vlastně skoro cokoli. Asi znáte Aliexpress, ale to je opravdu jen začátek. Takové Taobao doslova přetéká zbožím (přes 800 miliónů produktů v nabídce). Založit si tam účet může být trochu oříšek, ale pokud využijte některý z návodů (Jak si otevřít účet na Taobao), tak by jste to měli zvládnout.

A mimochodem – Tiptrans také umí zasílat levné balíky do zahraničí -využijete třeba v případě reklamace.

Mohlo by vás také zajímat