Policie udělala zátah na loď v Atlantickém oceánu, v jejíž útrobách nalezla přes dvě tuny kokainu!

Být dealerem drog je zkrátka nelehké “zaměstnání“ a to obzvlášť, když vám “živnost“ a “poctivou práci“ překazí zátah policie tří zemí naráz. Španělská, britská a portugalská policie si totiž vyhlédla podezřelé plavidlo v Atlantickém oceánu a určitě jí její počínání velice potěšilo. Bodejť by ne… Podařilo se jí totiž na oné lodi odhalit přes dvě tuny kokainu, které byly určeny pro evropský trh.

Speciálně seskupené policejní oddíly loď přepadly zhruba sedm set mil jihozápadním směrem od ostrovního afrického státu Kapverdy, jež jsou nejzápadnějším bodem kontinentální Afriky a jsou ve správě Portugalska.

Na palubě lodi bylo zatčeno pět osob, tedy jeden muž z Korey a čtyři muži z Brazílie, a další čtyři osoby, jež se na transportu kokainu podílely, byly zatčeny následně v portugalském přístavním městě Porto. Policie a španělské úřady potvrdily, že se jedná o gang napojený na venezuelské výrobce drog.

Kromě drog samotných policie zabavila i slušně napěchovaný pytel peněz, jejichž celková suma se odhaduje na stovky tisíc amerických dolarů…

Tento článek se týkal těchto témat:

Krimi

Mohlo by vás také zajímat