Spider Loc, občanským jménem Curtis Norvell Williams, se narodil 14. března 1979 v rušném prostředí špinavého, a v té době ještě evidentně chudého, města Compton. Lidmi byl a doposud je vnímán jako součást undergroundové kalifornské scény.

Po nahrání dema s rapperem C-Bo o Spider Loca vzrostl úderem blesku zájem. Krátce na to si jej totiž všiml Suge Knight z nahrávací společnosti Death Row Records, hned po jeho propuštění z vězení, kdy mu Spider ukázal v jedné nejmenované restauraci své dovednosti ve freestyle-rapu. To mu otevřelo bránu do vyšší ligy hip-hopového světa. Death Row se mu stala na nějaký ten rok domovem a to i přesto, že s ní neuzavřel žádnou smlouvu. Po pár neshodách se Suge Knightem odmítl několik zajímavých obchodních záležitostí a následně odchází od tohoto labelu, přesto však zůstává se Sugem v přátelském vztahu.

YouTube video

Spider Loc je člověk, který se nikdy s ničím moc nepáral. Nebojí se říci své myšlenky světu a žádný incident, jak jen verbální, tak s násilnými prvky, ho absolutně nedokáže rozhodit a vyvést z míry. Na americkou hip-hopovou scénu si vypěstoval svůj dosti kritizující názor a ukázal jej ve svých dissech, které směřoval Gameovi, Snoop Doggovi a dalším velikánům západního pobřeží. To vyvolalo spousty beefů, do kterých se zapojovali další jména, například lidé z okruhu Dogg PoundEastwood, nebo Boo-Ya TribeGanxta Ridd.

V roce 2004 poskytl prostřednictvím svých oficiálních stránek světu nezávislé album, na kterém se mu podílel i král západního rýmu, Kurupt. To odstartovalo další vlnu zájmu. Ještě onen rok se mu podařilo setkat v Atlantě s Young Buckem, který ho po studii acapell představil vůdci G-Unit50 Centovi, a ten jej po čtyřměsíční spolupráci upsal pod svůj label G-Unit Records. Od té doby se Spider Locovi značně daří. Vydal nemálo svých vlastních nosičů a objevil se na desítkách mixtapů a albech, kde se po jeho boku objevil Big Syke z Thug LifeMr. CriminalJ-LlovePiper,Papa Smurf či Snoopy Blue.

YouTube video

Spider Loc byl dříve příslušníkem pouličního gangu Crips, kde byl účastníkem mnoha zrovna nemilých momentů. Dodnes není přesně známo, jestli se mu od něj podařilo odtrhnout a skutečně odejít. Jedni říkají, že se od kriminální minulosti drží dále, druzí zase říkají, že je členem neustále. Tvrzení proto tvrzení.

Je jasné, že když už jste v nějakém tom gangu, uděláte si v něm spousty kamarádů, s nimiž se můžete stýkat dále, a to i přesto, aniž byste s nimi měli cokoli společného, jakožto s celkem, pod který oni stále patří a vy už ne, ale vysvětlujte to lidem, kteří do této situace nevidí…

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat