Do New Yorku za kořeny hip-hopu!

Chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou? Tím máme na mysli takovou, na kterou budete skutečně vzpomínat po zbytek života. Ne jako na poslední dovču v Chorvatsku, kdy se vedle vaší deky vyvalili navátí Němci… Pokud souhlasíte, sbalte si jen to nejnutnější a připravte se na to, že vás výlet přes oceán nevyjde lacino. Výlet do New Yorku – středobodu zeměkoule – však za rozbité prasátko stojí. Nepřestávejte číst a dozvíte se, kde najdete nejzajímavější spoty, na které běžné turistické mapy neupozorňují.

Turntable Lab na Manhattanu

Zavítat do New Yorku a nenavštívit ani jeden vinyl shop? To by byl hřích. Na 12 E 7th St stojí bájná „laboratoř“, ve které nakoupíte spoustu raritních desek, ale také originální merchandise a v neposlední řadě techniku pro DJs. Znalci Turntable Lab hodnotí jako jeden z top vinyl shopů na Manhattanu.

Procházka v Harlemu

Harlem už není tím, čím kdysi býval. Z jedné z nejnebezpečnějších čtvrtí se stalo pohodové místo pro život. Ale protože si zachovalo unikátní genius loci, musíte si do něj udělat výlet. Anebo se tam rovnou ubytujte, protože zde seženete levnější nocleh než ve většině ostatních částí.

Mekkou graffiti je Bushwick

Milovníci street-artu a maniaci do graffiti nesmí přehlédnout pouliční galerie v Bushwicku. Jakmile vylezete z metra, na vaše smysly udeří pořádná porce umění nejvyššího kalibru. To prostě musíte vidět!

Hřiště v Jižním Bronxu

Pro milovníky hip hopové kultury povinnost. Návštěva Jižního Bronxu zanechá ve vašem srdci nesmazatelnou stopu. Na zdejším hřišti se konala první hip hopová akce pod taktovkou legendy jménem DJ Kool Herc. V Jižním Bronxu se objevily první graffiti a zrodily myšlenky Zulu Nation.

Nezapomeňte se pojistit

Abyste si všechnu tu nádheru užili bez zbytečného stresu, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění do zahraničí.

On-line cestovní pojištění vyřídíte během krátké chvilky, a to z pohodlí domova – třeba jen pár minut před odletem. Pokud vám něco nebude jasné, přečtěte si odpovědi na dotazy na pojištění do zahraničí.

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

KonzumPR

Další zajímavé příspěvky