Šestačtyřicetiletá živoucí rapová legenda DMX, občanským jménem Earl Simmons, známá svým zastrašujícím, plně emocionálním a především agresivním stylem rapování, která se nedávno vrátila z tříměsíčního dobrovolného léčení své drogové závislosti, čelí dalšímu problému se zákonem a tentokrát to není žádná maličkost o pár měsících ale rovnou o několika desítkách let!

Internal Revenue Service, federální finanční ústav Spojených států amerických, totiž DMXe obvinil hned ve čtrnácti bodech z daňových úniků, resp. z úmyslných podvodných jednání, díky nimž má státu dlužit neuvěřitelných 1,7 miliónů dolarů, což je v přepočtu na naši tuzemskou měnu necelých 38 miliónů korun. Rapper byl díky tomu i zatčen a čelí tak 44 letům za mřížemi!

Podle IRS DMX vydělal od přelomu milénia skrze svou hudební tvorbu, koncertní vystoupení a herecké výkony miliony, z nichž státu odvedl minimum a v některých případech neodvedl vůbec nic. Dark Man X údajně schválně odmítal využívat osobní bankovní účty a veškeré příjmy vyžadoval vyplácet v hotovosti. Dokonce měl své reálné výdělky zatajovat skrze promyšlené bankovní převody mezi účty falešných zaměstnanců.

Ve spisech obžaloby se například nachází i konkrétní případy týkající se let 2011 (v tomto roce si ve skutečnosti vydělal 350 tisíc dolarů) a 2012 (v tomto roce si ve skutečnosti vydělal 540 tisíc dolarů). Právě v těchto letech X uvedl, že nevydělal ani korunu a v roce 2013 následně uvedl, že vydělal pouze 10 tisíc dolarů, přičemž skutečná částka byla o 240 tisíc dolarů vyšší. Právní zastoupení ale rappera hájí tím, že na plné čáře selhal jeho management a to tím, že mu ve výsledku nikdy neposkytl dostatek reálných údajů a materiálů, které jsou nutné k řádnému podání daňového přiznání…

X je nyní stíhán na svobodě, protože byl, po zatčení a jedné noci strávené na cele, propuštěn na kauci o částce půl milionu dolarů, na kterou se musely složit dvě nejmenované osoby, a to proto aby nemusel průběh vyšetřování trávit za mřížemi. I nadále je však pod přísným dohledem, kdy nesmí opustit hranice New Yorku a pochopitelně nesmí nijak porušit zákon, jinak jde urychleně zpět na vazbu.

Teď ale kde je pravda, že? Naletěl DMX naivně svému managementu nebo naopak o všech praktikách moc dobře věděl a chtěl nekompromisně obejít zákon? Těžko říci, každopádně se vše určitě dozvíme v následujících dnech, týdnech a měsících, během nichž tuto kauzu budeme neustále bedlivě sledovat, takže určitě zůstaňte s námi a neunikne vám tak žádná další potřebná informace!

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat