Retro teď letí. A netýká se jen oblečení, ale také účesů. Některé účesy bychom už dnes opravdu nezvolily, jiné jsou však stále inspirativní, elegantní a ženské a můžete si je nechat udělat v jakémkoli kadeřnictví.

Jak je známo, měřítkem krásy v 50. letech byla Marilyn Monroe. Každá žena chtěla vypadat jako ona, každý muž toužil po ženě, jako byla ona. Byla sex symbolem a módní ikonou. Udávala styl. A obdivujeme ji stále. Pro Marilyn byly typické blonďaté lokny, krátký bob a rudé rty.

Účes alá Marilyn Monroe

Dnes nazýváme nošení vln jako retro. Vlny jsou ženské, přitažlivé a rozhodně zaujmou. Marilyn měla po bradu dlouhé vlasy, které byly postupně sestříhané. Účes byl oživen velkými vlnami, kterých bylo jen opravdu málo. Pokud chcete dosáhnout stejného účesu, nestačí mít jen stejně dlouhé a sestříhané vlasy. Je nutné si na účesu dát dále záležet. Do vlasů je třeba po umytí a lehkém vysušení ručníkem nanést tužidlo, které zajistí objem vlasů. Dále vytvořte cestičku na straně. Poté vlasy natočte. Použijte natáčky nebo kulmu, a nezapomeňte, že prameny musí být široké. Potom už vlasy vytvarujete pomocí prstů do vytouženého účesu. Nakonec účes zpevněte lakem.

Chlapecký účes podle Audrey Hepburnové

Audrey Hepburnová přinesla do módy krátký chlapecký účes. Krátký rozcuch proslavila především ve filmu Prázdniny v Římě. Díky tomuto účesu krásně vyniknou oči i tvář. Hodí se pro ženy s drobnějším obličejem. Zajímavý účes dodnes preferují ženy po celém světě.

Koňský ohon

Padesátá léta vnesla do módy také takzvaný koňský ohon. Ten stále patří mezi oblíbené culíky. Vlasy je třeba natupírovat a jen zlehka nalakovat. Klasický koňský ohon zafixujeme gumičkou, ale nezapomeneme podél tváří nechat rozpuštěné dva prameny vlasů. Tyto prameny poté podvážeme pod culíkem a připevníme. Celý účes zafixujeme lakem.

Nejlepšího výsledku však dosáhnete ve studiu ESMINA v Praze.

Mohlo by vás také zajímat