Máte před svatbou a nevíte, zda si svatební šaty půjčit či koupit? Porovnali jsme obě varianty!

K vašim svatebním šatům se pojí tolik sentimentu – od samého nakupování či půjčování svatebních šatů, hledání toho nejlepšího střihu, materiálu, barvy… Pořizování svatebních šatů tak může být velmi stresující a drahé. V podstatě máte dvě možnosti, jak si šaty pořídit: buď si je koupíte nebo půjčíte v půjčovně svatebních šatů. Jaké jsou klady a zápory obou možností?

Koupě svatebních šatů

Koupě svatebních šatů může být v některých případech nákladné, zvláště pokud trváte na tom, že šaty budou nové nebo budou od známého módního návrháře. Někdy je ale koupě jednou nošených svatebních šatů levnější než jejich půjčení. Koupené šaty si můžete schovat a s určitou mírou sentimentality vzpomínat na svůj šťastný den, popřípadě je můžete poskytnout své dceři jako dědictví a té pak odpadnou starosti s koupí nových šatů. Pro tento účel je ale třeba vzít na zřetel nadčasovost šatů.

Půjčení svatebních šatů v půjčovně

Pokud nejste sentimentální typ a chcete ušetřit nějaké peníze při pořizování šatů, je svatební půjčovna to pravé místo pro vás. Vždyť i ze svatby vám zůstanou krásné fotky, včetně vzpomínek na šaty, které jste tehdy měla. Pokud se rozhodnete po půjčení šatů, že je chcete vlastnit, ve většině půjčoven není problém takové šaty odkoupit. Svatební půjčovny navíc vaše šaty připraví na ten „velký den“ – dostanete čisté šaty, vyžehlené a už se nemusíte o nic starat. Což se například u internetového prodeje zajistit nedá.

Co mají koupě i půjčovna svatebních šatů společné?

Co se týče výběru šatů, různé střihy i materiály najdete jak v půjčovně šatů, tak také i při koupi šatů nových. Taktéž šaty na zakázku můžete získat u obou možností s tím, že koupené šaty vám zůstanou, půjčené vrátíte a budou dostupné poté pro další nevěsty.

Ať už se tedy rozhodnete jakkoliv, důležité je to, abyste byly spokojené. Každá možnost má své pro i proti, hlavní roli bude zřejmě hrát pořizovací cena šatů.

Širokou nabídku šatů naleznete na stránkách svatebni-pujcovna.cz! Přejeme hodně štěstí v nalezení těch “svých”!

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

PRStyl

Další zajímavé příspěvky