Trestná činnost, páchaná v rapovém videoklipu The Joy, je důkazem ve věci organizovaného zločinu!

Obecně se od hudebních videoklipů, zvláště těch rapových, očekává, že jsou v nich záměrně naprosto zkreslené (místy až přehnané) a dopodrobna vymazlené fiktivní scény, které nejsou založené na “pilířích“ reálného života. No a když už je v těchto videoklipech něco skutečného, tak se většinou jedná o nečekané překvapení, hraničící s nesmírnou troufalostí nebo bláznovstvím.

Velice zajímavý je v tomto ohledu videoklip z dílny CrimeScene Entertainment, která v roce 2011 vypustila videoklip s ironickým názvem The Joy, jenž patří do diskografie rappera Billboarda Biggse.

Videoklip v prvních necelých dvou minutách zobrazuje zmiňovaného rappera a další dva přítomné kumpány, kteří v kuklách následují procházejícího muže s cestovní taškou do budovy. Následně dochází za pomoci střelných zbraní k loupežnému přepadení. Ozbrojení muži se svou kořistí nasedají do přistaveného Mercedesu Benz S500 4Matic, v němž ujíždějí z místa činu…

YouTube video

Na tom by asi nebylo nic zvláštního, jde přeci o pouhý videoklip, jenže v průběhu stejného roku vydání videoklipu totiž na území newyorkského Bronxu a Westchester County došlo k sérii ozbrojených loupeží, při nichž byl vždy za obdobných podmínek využit naprosto identický únikový vůz, jaký se objevil ve videoklipu a počet zločinců se zrovna také nelišil. Žalobci tak použili záběry z nahrávky a ty pak předložili před soudem jako důkaz ve věci organizovaného zločinu. Zajímavé, že?

Zde se podívej na samotný videoklip…

YouTube video

Tento článek se týkal těchto témat:

Hudba

Mohlo by vás také zajímat