Do Vatikánu putovala předvánoční objednávka kokainu! Byla snad určená přímo pro představitele církve?

Je to nevšední zpráva, ale vypadá to, že věčně se křižující a modlící kluci, spadající svým působením a trvalým pobytem pod vnitrozemský suverénní městský stát Vatikán, který se nachází v italském Římě a je znám pod přízvisky Svatá Země, umí taky pořádně “zapařit”. Bodejť by ne, když si nechávají posílat na Vatikánský poštovní úřad zásilku kokainu o gramáži tři sta čtyřicet gramů, tedy dvanáct uncí… na černém trhu by toto množství mělo hodnotu několika desítek tisíc euro!

Bohužel ani my nevíme, komu přesně byla odeslána, ale mezi informacemi ani nechybí fakt, že byla zabalena v dárkovém balení — ve čtrnácti kondomech. Určena však byla stoprocentně jednomu z osmi stovek obyvatel, jejichž většinu tvoří právě šiřitelé desatera přikázání. “Předvánoční objednávka” pocházela z Jižní Afriky a za jejím nalezením stojí celní správa a pracovníci letiště v německém Leipzigu.

Vatikánský mluvčí svými slovy potvrdil, že vatikánská policie, ve snaze identifikovat překupníky, momentálně případ prošetřuje s německou policií. Vyšetřování tak zůstává tedy otevřené…

Tento článek se týkal těchto témat:

Krimi

Mohlo by vás také zajímat