King Lil G je v evropských končinách v podstatě neznámý pojem, respektive pseudonym, když opomenu věrné fanoušky chicano-rapu, kteří určitě na každý pád tuší, o koho tu vlastně jde. Kdo nemá absolutně páru, pro toho tu je dnešní příspěvek, který naše návštěvníky v několika minutách seznámí s osobou, skrývající se za touto identitou…

King Lil G, občanským jménem Alex Gonzales, dříve vystupující pod přízviskem Lil G či Lil Gangster, je mladý talentovaný rapper, narozený v roce 1986, jež vyrůstal v ulicích rušného Inglewoodu v Kalifornii. Hip-hop ho rapidně oslovil v devadesátých letech, kdy začal vnímat tvorbu umělců, mezi nimiž se vyjímala například jména Eazy-E, Bone Thugs-N-Harmony, Dr. Dre, Snoop Dogg či RBL Posse. Inspirován jejich lyrickými skvosty, stylem života a pohledy na svět tak motivovaný King Lil G začíná psát své první texty, a to ve svých pouhých dvanácti letech.

YouTube video

Jak se sám King Lil G nechal slyšet, nikdy by ho nenapadlo, ještě k tomu v té době, kdy se s tímto odvětvím, jako malý klučina, začal seznamovat, že by se mohl právě rapem živit. Avšak vyrůstal po boku dvou starších bratrů, v nichž viděl vzory a právě díky nim se naučil všechno potřebné pro přežití v nebezpečných a kriminalitou nasáklých kalifornských ulicích. Jelikož násilí a kriminalita je běžnou součásti života každého borce, který se dostane za mikrofon, tak i King Lil G je pořád spojován s pouličním gangem 18th Street, jehož členy lze následně spatřit i na fotografiích či ve videoklipech po jeho boku.

O několik let později se dostal do vězení, z něhož byl po čase propuštěn do domácího vězení. Právě tato skutečnost ho vedla k tomu, že se místo veškerých aktivit a styku s okolím začal intenzivně věnovat pracím na svých prvních počinech. V začátcích jeho kariéry mu z okolí nikdo nevěřil, že to někam někdy dotáhne, nikdo z jeho blízkých nejevil ani zájem mu jakkoli pomoci, avšak King Lil G, se nenechal odradit, začal být sám sebou, nikdy nikoho nekopíroval a rapoval čistě jen o reálných věcech ze svého života.

YouTube video

Dnes se King Lil G může pyšnit nespočtem kvalitních tracků ze svých několika mixtapů a sólových alb, vlastní značnou oblečení Sucios, kterou jasně vystihuje zašticující motto This is dirty business. Mimo jiné má King i syna, který se snaží jít ve stopách svého otce a je ke spatření například ve videoklipu Bangin on um, kde také rapuje pod jménem Baby Gunz. Právě syn je to, co King Lil Gho táhne od toho, čím si v životě prošel. Rapem tak vydělává peníze, které malému zajistí lepší budoucnost formou vzdělání a odpoutáním se od politiky ulice.

Přemýšleli jsme, zda zde dopodrobna sepíšeme i jeho kompletní diskografii, ale tentokrát jsme se rozhodli, že pokud naše čtenáře tvorba King Lil Gho osloví, určitě po ní budou pátrat a dohledají si ji sami. Pro představu jsme si pro Vás alespoň připravili pár videoklipů, které určitě stojí za pozornost… takže přejeme pěknou podívanou a ničím nerušený poslech…

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat