Píše se datum 30. listopadu 1994 a rapper Tupac byl přepaden a postřelen v budově nahrávacího studia na Times Square, konkrétně mezi newyorskou 48. a 49. ulicí. Je zajímavé, že postřelen byl pouze on, i když byl v doprovodu s dalších třech členů své skupiny.

Když se Pac přepadení bránil, byl dvakrát střelen do hlavy (zní to morbidně), dvakrát v okolí rozkroku a jednou do ruky, což bylo nejvážnější zranění, protože kulka zasáhla důležitou tepnu. Přepadení bylo policií diagnostikováno jako loupež a víc vědět nepotřebovali. Ani se nesnažili pořádně hledat viníka. Hlavním argumentem bylo, že okraden by byl kdokoli, kdo by vstoupil do budovy. „Zloději“ ukradli šperky za 40 tisíc dolarů.

Byly různé verze toho, jak se celá situace udála, nás ovšem budou zajímat bezprostřední okamžiky po střelbě, protože právě ty jsou začátkem konfliktu západního s východním pobřežím. Rapper pod přezdívkou Puff Daddy (z posledních let známý jako P. Diddy či jen Diddy), Andre Harrell s kámošem Strechem, dnes již zesnulý Notorious B.I.G. a ještě pár lidí, se kterými byl Tupac vesměs dobrý přítel, směřovali do studia za Junior MAFIA. Když uviděli pětkrát postřeleného Paca, jejich výraz dle jeho vlastní výpovědi působil udiveně, jak je možné, že ještě vůbec žije?!?

Od tohoto momentu se nemohl zbavit podezření, že to na něj ušili, hlavně tedy Harrell a Strech. Pravda ovšem je, že pokud se nesnažíš problém řešit, stáváš se jeho součástí. Biggie byl na Tupaca dokonce naštvaný kvůli tomu, že podezřívá jeho přátele z krádeže. Postřelený a krvácející Tupac se s pomocí posadil na židli, požádal o smotání jointa a o to, aby někdo zavolal jeho matce.

Hodně spekulací do případu vnáší rozhovor pro prestižní časopis Vibe. První tři zmínění, tj, Puff, Notorius a Harell, „kupodivu“ absolutně popřeli, že by mohli mít v přepadení prsty. Harell prý zavolal sanitku, podle Tupaca ale dělal, že ho ani nezná. Daddy říkal, že se o Paca začal hned starat, podle Paca stál opodál. Tupac byl kvůli vážným zraněním hospitalizován v nemocnici Bellevue. Tři hodiny po operaci i přes zákaz lékařů nemocnici opustil, necítil se v ní v bezpečí. Po postřelení se Tupac začal cítit vězněm vlastní slávy…

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat