Hip-hop se stal žánrem roku! Kolik procent hudebního trhu nakonec ovládl a jací rappeři jsou dle statistik nejlepší?

Je to skoro až neuvěřitelné, ale hip-hop se stal ve Spojených státech amerických, samozřejmě společně s R&B, celkově nejoblíbenějším, nejprodávanějším, nejvyhledávanějším a vůbec nejpřehrávanějším hudebním žánrem za rok 2017. Tyto dva žánry ruku v ruce ovládly 24,5% z celkového trhu, čímž se jim za sebou podařilo zanechat rock (20,8%), pop (12,7%) a country (7,7%).

Zajímavostí je i fakt, že osm z deseti výsledkově nejlepších umělců jsou právě zástupci zprvu zmiňovaných stylů. Z nich tak první příčku obsadil Drake, druhou Kendrick Lamar, za zpěvákem Ed Sheeranem a zpěvačkou Taylor Swift se na pátém místě nachází Future. Dále následuje Bruno Mars, The Weeknd, Post Malone, Eminem a desítku překvapivě urval Lil Uzi Vert.

Pokud jde o samotné prodeje alb, prvenství si odneslo jednoznačně album Divine (2,8 milionů prodaných kopií) od Eda Sheerana. Nás ale samozřejmě zajímá dvojka, kterou se stala deska Damm (2,7 milionů prodaných kopií), za níž stojí comptonský lyrik Kendrick Lamar. Třetí příčku dobyla Taylor Swift se svým albem Reputation (2,3 milionů prodaných kopií), čtvrtou Drake s počinem More Life (2,2 milionů prodaných kopií) a pátou Bruno Mars s 24K Magic (1,6 milionů prodaných kopií).

Co myslíte, bude se hip-hopu a R&B stejně dobře dařit i v letošním roce?

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

Hudba

Další zajímavé příspěvky