Jak se vyznat a orientovat při koupi saka?

Pokud teprve začínáte s nošením sak a pořizujete si svůj první kousek, pak Vám přinášíme jednoduchý přehled, jak se ve světě těchto elegantních svršků dobře orientovat…

Zaprvé si stanovte, kdy budete sako nejvíce využívat. Zda to budou ponejvíce formální příležitosti, jako jsou divadla, svatby, opery či jiné slavnosti. Nebo zda chcete sáhnout mezi moderní pánská saka, vyznačující se ležérností. Nebo ještě méně formální pánská sportovní saka k riflím.

Ty jsou spíše sportovního vzhledu a velmi dobře je využijete na volnočasové aktivity, jako jsou návštěvy kaváren, kin, výstav, vernisáží nebo třeba jen na obyčejnou procházku s rodinou. Pokud máte v tomto jasno, zamyslete se také nad barvou.

V případě, že se jedná o Vaše první sako, volte spíše klasické společenské barvy jako je tmavě modrá nebo šedá se všemi jejími odstíny. Dají se kombinovat prakticky bez urážky s každou jinou barvou, Váš výsledný vzhled bude působit vždy upraveně a elegantně. Pokud chcete mít sako v jiných méně obvyklých odstínech, jako je červená, zelená, žlutá a podobně, případně sako se zřetelnými vzory, pak dbejte na to, abyste je oblékali opravdu jen ke sportovním kalhotám nebo riflím. Takto barevné saka se nikdy neoblékají při významných událostech, jako mohou být slavnostní večeře či jiné ceremoniály.

Pánská saka se stávají čím dál tím více oblíbenější mezi muži. Právě, proto, že již nejsou striktně určená jen pro důležité akce, kde to vyžaduje etiketa. Dnes se, díky bohu, stávají součástí Vašeho běžného života, jsou velice pohodlné a příjemné, přičemž velmi stylové a elegantní. Propůjčují Vám vzhled pravého gentlemana v kteroukoli denní či večerní dobu.

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

PRStyl

Další zajímavé příspěvky