Dron na dvůr nápravného zařízení v Ohiu dopravil zásilku heroinu, marihuany a tabáku!

Je naprosto neuvěřitelné, jakou rychlostí bezpilotní letouny získávají na popularitě, jejich potenciál má stále větší a větší využití, což dokonale vystihuje náš dnešní příspěvek, popisující další inovaci v tomto odvětví – ”dovoz” drog do vězení!

V ohijském nápravném zařízení Mansfield Correctional Institution, disponujícím kapacitou pro více než 2 500 zločinců a nacházejícím se asi 70 mil jihozápadně od Clevelandu, se relativně nedávno odehrála zcela nečekaná podívaná. Nad plochou, jež slouží jako odpočinková zóna pro trestance, se mihl dron, který mezi trestance shodil balíček s heroinem (7 g), marihuanou (65 g) a tabákem (145 g).

Po dopadu kontrabandu na zem se vzápětí pochopitelně spustila hromadná bitka mezi odsouzenými. Rozvášněný hlouček však včas rozehnala vězeňská služba pomocí pepřového spreje. Podle zasahujících nebyl nikdo z řad vězeňské služby a vězňů vážně poraněn.

Není to první pokus, kdy se někdo snažil propašovat do vězení nějaký ten dáreček. Dronem se například nedávno někdo pokoušel do věznice s maximální ostrahou v Jižní Karolíně propašovat mobilní telefon, marihuanu a tabák. Tato akce však skončila nezdárně v ten moment, kdy dron havaroval mimo prostory věznice o zeď… tomu se prostě říká smůla!

Tento článek se týkal těchto témat:

Krimi

Mohlo by vás také zajímat