Hood Life: Potykej si bez veškerých servítek s gangstery z Palm Beach!

Dost bylo pochyb, mylných názorů, plných naivity, na pouliční život tak, jak jej znáš z filmů své televizní obrazovky. Tohle je realita, tohle je to, co se opravdu děje!

Právě máš možnost skrze několikadílný necenzurovaný dokumentární film, od nezávislého filmaře Dwayne Browna nahlédnout ještě hlouběji pod pokličku podsvětí pouličních gangů.  StreetFame.cz  ti nepřináší nic jiného, než holou, drsnou realitu a tak tomu nebude jinak i nadále. Tohle je Hood Life!

Co se ti vybaví, když zaslechneš slovní spojení „pouliční gang“? Za A se některým vybaví partička poflakujících se kamarádů na rohu ulice nebo na basketbalovém hřišti a za B, se někomu zase vybaví zbraně, přestřelky, velká míra bitek, násilí, drog a to vše podložené soundtrackem tónů policejní sirény.

YouTube video

Ať už patříš do jakékoli z těchto dvou skupin, stejně tak je pro tebe tento dokument jako stvořený. Skupina A přijde na to, že druhá varianta je ta správná a skupina B se utvrdí v tom, že pouliční život opravdu neznamená žádnou pohodičku, cigárko a pivíčko na rohu ulice. Hood Life neznamená procházky s růžovými brýlemi nebo naopak jednu velkou depresi. Na parády nebo smutek tu není čas. Tohle je neustálý boj a je jedno jestli se zrovna nacházíš v temné uličce ghetta nebo na parkovišti před McDonaldem – všechno to kolem je totiž jedno bitevní pole.

Jak už jsem výše zmínil, o tento počin se postaral nezávislý filmař Dwayne Brown, který odhodil veškeré bariéry a rozhodl se natočit toto „dílo samotné ulice“, které není ale žádná novinka. První část této série byla natočena už v roce 2006, ale však stále pro svůj až drze syrově drsný obsah zůstal v šuplíku jaksi undergroundových kousků a celkový počet párů očí, co zhlédly tento kus reality vecpaný v asi jedné hodině, by se dal počítat opravdu jen na tisíce, spíš než na desetitisíce.

YouTube video

První dva díly dokumentárního cyklu byly natočeny v roce 2006, v roce 2007 dospěl Dwayne až ke svému třetímu dílu a v roce 2012 jsme se dočkali dokonce čtvrtého kousku do počtu.  Každý z nich má něco málo přes hodinu, ve které je ale využita každá sekunda tak, že tě nenechá ani na chvíli vydechnout. To máme tři hodiny strávené v temném prostředí floridských ulic, za mocného zvuku vysoce hořlavého gangsta-rapu, s ostře nabitými gangstery z částí Palm Beach v Miami, jenž ti ochotně předvedou jejich každodenní chleba a aktivity sahající daleko za hranicí zákona. Enjoy!

Český filmový trh bohužel tyto kousky postrádá, ale pro ty opravdové je tu možnost objednání originálních DVD v ceně za několik málo dolarů. Ale neboj, Hood Life je i k mání ke zhlédnutí online, takže kdo hledá, ten najde!

YouTube video

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

KinoKrimi

Další zajímavé příspěvky