Ve svých pětačtyřiceti lety zemřel na infarkt jedna z předních legendárních osob newyorské rapové scény, Keith Carl, vystupující pod pseudonymem DJ Big Kap, součást proslulého uskupení The Flip Squad. O tuto smutnou zprávu se s veřejností na svém Instagramu podělil Funkmaster Flex, jenž byl doposud jeho dlouhodobým kamarádem a zároveň i kolegou z hudební branže.

Kap si vybudoval ctěné jméno svým vystupováním společně s Flexem v průběhu devadesátých let v nočním klubu The Tunnel, nacházejícím se jak jinde než v New Yorku. V roce 1999 se zmiňovaná dvojice spojila a vydala jedno ze zásadním LP své doby a to s příhodným názvem The Tunnel, které bylo odvozeno právě z jména oblíbeného klubu obou DJ’s.

Toto album bylo vydané sedmý prosincový den roku 1999 pod záštitou Def Jam Recordings a sklidilo neočekávaný úspěch, jelikož se jednalo o kompilaci, servírující čistý syrový East Coast a Hardcore hip-hop, sestavenou z živých freestyle pasáží předních rapových hvězd té doby, mezi nimiž figuroval Tupac Shakur, Notorious B.I.G., Eminem, Snoop Dogg, Dr. Dre, Method Man, Jay-Z, LL Cool J, Nas či celá Ruff Ryders banda v čele s DMXem…

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat