Waka Flocka se po letech zbavuje nálepky vegana! Proč nyní vegany přirovnává k policistům?

Třiatřicetiletý atlantský rapper Waka Flocka, který v loňském roce zavítal se svou divokou show do pražské Lucerny, začal kdysi jíst (kvůli chtěnému zhubnutí a i značnému soucitu se zvířaty) vegansky a díky tomu se stal předním rapovým propagátorem stravy bez živočišných produktů po mnoho let.

Byl tváří mnoha aktivistických kampaní, jednou z jeho nejznámějších je například anti-kožešinová Ink, not Mink, kvůli které se spojil s vlivnou organizací PETA. Sám se už ale přesto za striktního vegana nepovažuje… Proč?

YouTube video

V jednom z nedávných rozhovorů se totiž nechal slyšet:

“Myslím si, že když o sobě říkám, že jsem vegan, přijde mi, že se tituluju. Zní to jako kdybych se nad někým povyšoval, jak kdybych byl někomu nadřazený. Když říkám, že jsem vegan a ty nejsi, co to znamená? Znamená to, že jsi něco míň, že jsi nedbalý zkurvysyn? Nejsem ten typ, co říká věty typu: Chlape, ty jíš maso? To není dobré, to bys neměl! Sakra, nikdo to přece nenařizuje! Technicky vzato, rostlina má stejně tolik života jako zvíře, je to stejná síla života. Když jsem se ale začal dozvídat, že vegani nemohou jíst med, řekl jsem si, že už je toho na mě moc. Prostě: Nechte mě už bejt! Upouštím tak svou kartu V, ale i přesto jsem si stále vědom, co vkládám do úst!”

Následně vysvětlil, proč jsou podle něj ortodoxní vegani něco jako policajti:

“Tady už nejde o osvícení, člověče. Vegani děsí lidi a lidé se jich pak oprávněně bojí. Jsou jako zasraní poldové. Když jsou vegani někde poblíž, lidé se snaží své jídlo schovávat pod stůl, víš jako: Oh, vegani, kurva!”
YouTube video

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

Hudba

Další zajímavé příspěvky