Americký rapper Lil Wayne, pravým jménem Dwayne Michael Carter, Jr., zakladatel úspěšného labelu Young Money Entertainment, je hotovým magnetem na rozepře se zákonem a především žaloby třetích stran. Do problémů ale v posledních letech přichází hlavně díky právníkům, kteří kdysi pracovali na jeho případech. Ti jsou však ale v naprostém právu…

Nejenže ho nedávno zažalovala právnická firma Garbett, Allen & Roza, hájící jej ve sporu s podnikem The Signature Group, pronajímající soukromá letadla (poz. redakce: Wayne podniku musel zaplatit dva miliony dolarů za neuskutečněné platby), kvůli nezaplacení okolo osmdesáti tisíc dolarů za jejich služby, ale dokonce se do něj další bývalý právní zástupce a to Michael Kramer.

Ten na něj podal žalobu u manhattanského federálního soudu za nezaplacení 375 239 dolarů za poskytované služby. Wayne totiž údajně v červenci roku 2013 odkýval to, že Kramerovi, jenž ho počátkem roku zastupoval při vleklém sporu mezi ním a nahrávací společností Cash Money Records, zaplatí zálohu ve výši dvaceti tisíc dolarů a následně mu bude každý měsíc hradit předem domluvenou částku. Podle obžaloby však Wayne peníze Kramerovi doposud nezaplatil a tak mu právnická firma začala zasílat upomínky, avšak naprosto zbytečně.

Samotný Wayne se k situaci doposud nevyjádřil, za to Kramer kauzu okomentoval stručnými slovy:

“Spor jsem se osobně snažil opakovaně vyřešit přátelskou a mimosoudní cestou, ale tyto pokusy byly v konečném důsledku zcela neúspěšné. Za vzniklé dluhy jsme pana Cartera Juniora vyloučili ze své klientely a podali jsme na něj žalobu…”

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat