Bryce Dejean-Jones, hráč basketbalového týmu New Orleans Pelicans, hrajícího severoamerickou ligu NBA, který doslova nedávno podepsal tříletou smlouvu o hodnotě dvou miliónů dolarů, byl před šesti lety zastřelen v brzkých ranních sobotních hodinách poté, co se chvíli po třetí hodině vloupal do jedné z bytových jednotek v dallaských apartmánech Camden Belmont.

Jones byl v texaském Dallasu na oslavě narozenin své roční dcerky, v jejichž průběhu se však dostal do hádky s matkou dítěte a následně z narozeninového dějiště odešel. Několik hodin na to se ale ještě v plném rozrušení rozhodl s onou ženou pokračovat ve vyčerpávající diskuzi a navštívil tak místo jejího bydliště, kde byl historicky vůbec poprvé. V domnění, že se jedná o její byt, rozkopl zamčené vchodové dveře a vstoupil do obytných prostor, jenže se omylem spletl o jedno podlaží a doslova se vloupal do bytu nic netušícího spícího muže, se kterým se vůbec neznal…

Ten při rozražení vstupních dveří pochopitelně sáhl po pistoli a na vetřelce začal křičet, jenže Jones, s největší pravděpodobností posilněný alkoholem, nikterak nereagoval a zběsile pokračoval dále. Po dobývání se do ložnice, doprovázeného kopanci do dveří, již muž ve strachu o život začal v sebeobraně střílet a Jonese několikrát zasáhl do oblasti břicha.

Jones vyběhl z bytu ven, do vnitřního průchodu mezi jednotlivými byty, kde se nakonec zhroutil a v kaluži krve byl objeven zavolanou policií a záchrannou službou. Vzápětí byl převezen do místní nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Nařízená pitva bude provedena v následujících dnech…

Muž, jenž na Jonese střílel, teď čelí obvinění z vraždy a to i přesto, že texaský trestní zákoník obsahuje neobvyklé ustanovení, které obyvatelstvu dává právo se ve svém obydlí před hrozbou loupežného přepadení bránit smrtícími prostředky. Jenže háček je v tom, že se týká momentu, kdy se snaží neoprávněný vstupující, ať už s lupem či bez, uprchnout z místa činu. Policie totiž nevěří tomu, že měl Jones v úmyslu loupit, takže teď se samotný Texas dostává do nekonečného začarovaného kruhu.

Mohlo by vás také zajímat