Je definitivně a oficiálně rozhodnuto! Živoucí americká hip-hopová legenda DMX ve svých sedmačtyřiceti letech nastoupí opět a znovu do výkonu trestu! V posledních několika hodinách o tom totiž rozhodl Jed Rakow, soudce federálního manhattanského soudu, jemuž se pod ruku dostal právě rapperův dlouho řešený případ s daňovými úniky v hodnotě 1,7 miliónů amerických dolarů, o které jsme vás na našem webu informovali průběžně již několikrát.

Tomuto patnáctinásobnému otci nekompromisnímu rapperovi, který si je svých trestných činů plně vědom, původně hrozilo až 44 let ve vězení, jenže soudce byl naštěstí shovívavý a s přihlédnutím na jisté Xovy životní okolnosti trest razantně zmírnil na neuvěřitelných dvanáct měsíců. Po odkroucení si jednoho roku v chládku bude Dark Man X následně tři roky pod drobnohledem. Samozřejmostí ale je, že své dluhové finanční závazky bude muset do posledního centu uhradit, takže se bude muset neuvěřitelně otáčet.

Co se zmiňovaných okolností týče, jednou z mnoha byl krok DMXova právníka Murraye Richmana, který před vyřčením rozsudku soudci na obměkčení záměrně pustil videoklip k emočně silné skladbě Slippin, která poukazuje na to, jakým zlem a jakou bolestí si rapper v životě musel projít.

YouTube video

V plánu měl přehrání i dalšího neméně silného songu The Convo, ale to nakonec neuskutečnilo. Tímto, sice ne zcela kompletním, skutkem však i přesto seznámil všechny přísedící s DMXovým neskutečným talentem a krásou jeho mysli.

YouTube video

Soudce sice rapperovo daňové počínání označil jako drzé a do očí jasně bijící, ale nakonec uznal, že je to i přesto všechno dobrý muž, který veškeré “zlo” nedělá úmyslně. Dále ale řekl, že je sám sobě největším nepřítelem a to v nejednom směru. Richman ho následně doplnil tím, že X je nemocný člověk, trpící bipolární poruchou, který má od svých čtrnácti let vážné problémy s drogovou závislostí, což má na svědomí jeho neustálé životní přešlapy.

Mohlo by vás také zajímat