Svět mafie – 2. díl: Vendetta

V Itálii a Americe se mafie stala hlavním cílem zásahu FBI a italské policie v bezprecedentním boji proti organizovanému zločinu, který začal v osmdesátých letech. Cílem je omezit moc organizovaného zločinu na běžnou zločineckou skupinu. Pokud se nám to podaří, budeme moci aktivity těchto skupin sledovat.

Ve Spojených státech byl hlavním cílem FBI John Gotti, boss moderní mafie, jehož vítězství u soudu mu zajistila pověst nedotknutelného a z kterého média udělala národního hrdinu. O Johnovi jsme se něco málo dozvěděli v předchozím a zároveň prvním díle této série a o jeho osobě se však nemluví jen v něm.

Dnešní, v pořadí druhý, díl hodnotí současný stav mafie v Itálii i ve Spojených státech a sleduje tajné operace samotné organizace i proti-mafiánských policejních jednotek. Dozvíme se o setkáních, která na Sicílii zorganizovaly oběti násilí.

Dokumentární snímek se zaměřuje na urputný boj mafie o přežití prostřednictvím činů jako byla vražda prokurátora Giovanniho Falconiho, vlnu městského terorismu a hrozbu „pentiti“, tedy msty mafiánům, kteří porušili zákon mlčenlivosti.

Svět mafie – 2. díl: Vendetta

YouTube video

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

KinoKrimiSvět mafie

Další zajímavé příspěvky