Otis aka Otecko před pár dny vydal své druhé sólové album Opisujem Tu Iba Skutečnost, což byla samozřejmě ideální příležitost k jeho vyzpovídání. Technické problémy však zabránily zveřejnění rozhovoru ještě před vydáním alba, a tak nemusí působit zcela aktuálně. Každopádně pokud tě zajímá bližší pohled na věc a plány do budoucna, tak si určitě přečti následujících pár řádků!

YouTube video

SF: Zdravím tě. Blíží se release tvého nového alba. Co tě právě teď zaměstnává nejvíc?

Otis: Čau, album je už pár dní vonku. Možno by som si mal chvílu užívať volno, ale ja chystám ďalšie videá, pripravujem novú show a nejaké remixy a featy.

SF: Kam se posunul Otecko od alba To Som Ja k Otisovi? Podle zveřejněných věcí to zatím vypadá na stejný základ – úderné texty plné punchlines. Dočkáme se u nového alba ucelenějšího konceptu, který mi u toho předchozího trochu chyběl?

Otis: Nedával som tomu nejaký ucelený koncept, ale aj tak znie nový album ucelenejšie ako ten prvý. Rozhodne je prepracovanejší a lepší po rapovej, aj hudobnej stránke, je to proste už niekde inde ako pred tým. Od prvého albumu už ubehli štyri roky takže ten posun je tam vážne velký.

SF: Jak z dnešní perspektivy vnímáš svou prvotinu? Změnil bys něco, nebo jsi stále maximálně spokojenej?

Otis: Zmenil by som vela vecí ale zároveň by som nemenil nič. Ten album je taký jak mal byť. Tak som to vtedy cítil.

SF: Řady hostů na novém albu lehce prořídly. Chtěl jsi mít prostoru víc pro sebe, nebo jsi nenašel nikoho, kdo by tam pasoval? Je někdo, kdo se na albu měl objevit, ale nevyšlo to?

Otis: Na prvom albume som mal možno až moc vela hostí, a preto som chcel aby druhý album bol hlavne o mne. Mal tam byť ešte Logic, škoda že to nevyšlo.

SF: Mamba Dáša je asi nejpřekvapivější featuring na albu. Jak jsi k ní přišel?

Otis: Chcel som na albume ženský spev, Mamba je dobrá speváčka, a je aj kamarátkou mojej priatelky, takže refrén v skladbe pre moju dcéru nemohol naspievať nikto iný.

SF: Možná se to už někde řešilo, ale osobně jsem to nepostřehl. Proč se Otecko oficiálně transformoval na OTISe?

Otis: Otecko som stále, a teraz už aj skutočný. Ale Otis sa mi páči viac a volajú ma tak aj moji chlapci. Je to vlastne taká skratka Otecka.

YouTube video

SF: Singl Úprimný z nadcházejícího alba je opravdu upřímný. “Snívalo sa mi o tom, že moja mama mi s otcom hovorila, ako veľmi som ich sklamal,…” Ovlivnila tvůj vztah s nimi právě tvoje kariéra?

Otis: Neoovplyvnila. Tá na môj vzťah s nimi nemala žiadny dopad. Mám s rodičmi velmi dobré vzťahy, a hento bol proste len taký sen.

SF: S H16 fungujete už nějakých těch 12 let. Za tu dobu logicky musí přijít nějaké neshody, měli jste někde nějakou větší “krizi”? Vztahy špatné mít nemůžete, jinak by asi nevznikaly nové věci… Každopádně je někdo, s kým máš problémy častěji než s ostatními?

Otis: Neni, so všetkými chlapcami si super rozmiem a všetko je v úplnom poriadku.

SF: A co spolu chystáte do budoucna? Už se plánují nové věci, nebo tomu necháváte volný průběh?

Otis: Na rok 2016 chystáme nový album H16.

SF: Šestnáctého června už za sebou bude mít každý z H16-MCs sólovou desku. Které sólové album je podle tebe nevyjadřenější – nové Cigovo, nedávný počin Majk Spirita, nebo sklouzneme k troše zdravého egoismu?

Otis: Poviem ti tak, všetky tri (štyri) albumy sú zabité.

SF: Co dnešní československá scéna? Spousta lidí se k ní staví poměrně kriticky, já osobně to tak černě nevidím. Čí tvorba tě v poslední době oslovila?

Otis: Haha crew, Pil C, MPP (Marock, Pater, P.A.T.)

SF: Trochu úsměvné mi přijdou dnešní domácí beefy. Dost mě překvapila Molochova reakce na Ega, kdy se podle mě naprosto zbytečně rozčílil nad zmíněním svého jména v tracku Vyje*ané stromy. Osobně jsem to bral spíše jako pozitivní gesto. Co na to říkáš ty? Sleduješ vůbec tyhle “žabomyší války”? A je někdo s kým máš sám osobně větší problém?

Otis: Toto je úplná zbytočnosť na ktorú som aj zabudol.

YouTube video

SF: Co ti právě beží v playlistu?

Otis: Travis Scott feat. Future, 2Chainz- 3500, P.A.T. – Tam

SF: Díky moc za rozhovor. Jestli jsme něco opomenuli, nebo jestli chceš něco vzkázat fanouškům, tak teď máš prostor. A samozřejmě přejeme co nejlepší prodeje!

Otis: Díky aj ja a fanúšikom chcem odkázať len to že im ďakujem za ich podporu a nech precítia album OTIS.

Otise můžeš sledovat na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.

Mohlo by vás také zajímat