Není pochyb o tom, že německá značka Adidas tvrdě pracuje na tom, aby se stala jedničkou na trhu se sportovním oblečením, obuví a dalšími potřebami v tomto odvětví. Rok co rok nám dokazuje své ambice a ani letos tomu není jinak. Nedávno jsme mohli být zaskočeni fascinující novinkou ohledně plánu využívání 3D tisku pro výrobu běžecké obuvi, kdy zákazník navštíví určitou prodejnu, kde si bude moci zaběhat na běžeckém pásu, který vyhodnotí jak styl běhu a typ došlapu, tak váhu a další důležité údaje, a následně se mu mezitím v 3D tiskárně vytiskne obuv přímo na míru.

Dalším výrazným milníkem bylo představení technologie Energy Boost a spolupráce na módní kolekci s rapperem Kanye Westem. Adidasu se jednoduše velmi daří, dělá správně všechny kroky ke zvýšení prodeje a to samosebou nezůstává bez povšimnutí. Nassef Sawiris, nejbohatší muž Egypta, vycítil skvělou možnost, jak zhodnotit své finance a rozhodl se do značky znatelně investovat. Akcie Adidasu letos vzrostly o neuvěřitelných 41 %, což je druhý nejlepší výsledek v německém burzovním indexu DAX.

Podle serveru Bloomberg Business má Sawiris, 240. nejbohatší člověk planety, čisté jmění v hodnotě 5,1 miliard dolarů (prestižní magazín Forbes jmění odhadl dokonce na 5,9 miliard) a aktuálně už vlastní šestiprocentní podíl zisku v tomto německém sportovním gigantu, což z něj právem dělá jeho největšího investora. Sawiris se na burze umí neskutečně orientovat a není tak překvapením, že se nejedná o jedinou investici do obřích společností. Zpráva zmiňovaného serveru rovněž uvádí, že tento egyptský obchodník je největším investorem v nizozemské firmě OCI N.V., specializující se na výrobu hnojiv, a zároveň i třetím největším investorem ve švýcarském výrobním závodě Larfarge Holcim Ltd., produkujícím cement a další stavební materiály.

Mohlo by vás také zajímat