Je tomu jen pár dní, co Ben Cristovao poslal ven videoklip k tracku ASIO, který, tak jako několik předchozích, pomalu formuje představu o tom, jakým směrem se připravovaná deska tohoto jednoho z nejvíce sledovaných českých umělců bude ubírat.

Nejen, že si za pouhých pět dní od premiéry tento svým refrénem velice chytlavý klip urval úctyhodných pět set tisíc views, ale jak to tak vypadá, na kráse mu přidává ještě taková nepatrná drobnost a tou je možné nepřímé lyrické otření se o ostravskou formaci Azurit Kingdom, jež se skládá ze Sergeie Barracudy, Pastora a DJ Bussyho.

Jak už jsem říkal, je to všechno naruby,
nasadili vám parohy, všichni si chtěli zarobit,
všichni ty rádoby parody rappeři,
jsou pro mě malí jak králíček Azurit,
už to fakt nejsou závody!
Zatím, co spali, já tu budoval tu best show,
teď vyprodávám haly díky best show,
už ani nepočítám hlavy, jsou to davy,
přišly z tvý show a říkaly, že jí máš směšnou, takže…

YouTube video

Ta totiž minulý rok vydala desku Bída & Bolest, na níž je ještě až tak ne profláknutý song s názvem Těžké háky, jež je provokativní reakcí na Benův rap v motivačně laděném hitu Těžké váhy. Háky jsou obsahově zároveň brány jako jakási čistka československé scény, což dokazuje i Pastorovo obutí se do několika známých jmen, mezi kterými figuruje vedle Bena například LipoPaulie Garand či Majk Spirit. Teď ale zpět k Pastorovo poskvrnění Bennyho jména…

Žijeme v moc malé zemi,
dobře vím, že by jste chtěli – Sorry!
ale nikdo z vás nebude mít doma tu fake,
zkurvenou Grammy,
můžeš to zkusit,
jako Benny, Benny Cristo,
doufám, že alespoň víš, že neděláš rap, ale disco!

YouTube video

Spirit si ”zpětný odkaz” údajně vysloužil svým trackem Len tak, v němž naráží na nechytající se trap-rappers. Pokud však Majk nemyslel chlapce z AK, je to už asi stejně jedno, protože ti si to i tak vzali docela dost osobně.

Dávalo by to smysl, kdyby Ben, dlouholetý kamarád Ektora (se kterým shodou okolností AK nahráli track Cizí tváře a Spirit zmiňovaný track Len tak), narážel opravdu na onu ostravskou partu a ne na kultovního králíčka z legendární reklamy na aviváž z roku 1994? Co myslíte, je to Benova odpověď nebo je tato zmínka irelevantní a jen vytržena z kontextu?

Mohlo by vás také zajímat