Tupac Shakur zemřel oficiálně 13. září 1996 v 16:03, ale kdo tomu věří? Podle průzkumu z roku 2002 většina fanoušků věří, že Tupac je stále naživu. Je jich přes 83 procent… a určitě se není čemu divit! Kolem smrti Tupaca bylo příliš mnoho náhod na to, aby se neobjevily pochybnosti. A právě v tomto článku se pokusíme shrnout teorie o jeho smrti a přežití.

YouTube video

Nápadně mnohokrát provází Tupacovu smrt číslo 7. Jeho poslední album, které připravoval ještě před svou „smrtí“ se jmenuje The Don Killuminati: The 7 Day Theory. Tohle album je vydané pod přezdívkou Makaveli. Makaveli byl italský vojevůdce, který 7 let předstíral smrt, aby oklamal nepřítele a vyhrál válku. Teorie sedmi dnů se velmi hodí k jeho smrti. K útoku na jeho osobu došlo 7. září, dalších sedm dní přežíval na přístrojích a 13. září byl na příkaz své matky Afeni odpojen o přístrojů. Zajímavé je, že z jeho pobytu v nemocnici neexistuje žádná fotografie, neexistuje ani nikdo, kdo viděl Tupaca mrtvého. Při vraždách bývá většinou prováděna pitva, ta se ale v Tupacově případě nekonala. Hned druhý den po své smrti byl spálen a popel byl jeho matkou rozprášen. Ale zpět k číslu 7. Když Tupac zemřel, bylo mu 25 let (2+5=7). Zemřel v roce 1996 (1+9+9+6=25 tedy 2+5=7).

Předzvěsti o jeho smrti můžeme najít i v jeho písních. V songu So many tears mluví o tom, že by si přál zemřít (Please God, walk with me. Grab a nigga and take me to heaven.). Ve videoklipu I ain’t mad at cha zase mluví o tom, jaké by to bylo kdyby umřel a šel do nebe. Celý klip je podobný jeho „skutečné“ smrti. Ve videoklipu ho zastřelili, když šel s kamarádem z divadla. Ve skutečnosti ho zastřelili, když odjížděl s kamarádem Sugem Knightem ze zápasu v boxu. Název další písničky If I die 2Nite mluví sám za sebe (Jestliže zemřu dnes v noci).

Další náhody se děly v průběhu útoku na Tupaca. Tupac na sobě míval neprůstřelnou vestu, ať chodil kamkoliv. V osudný moment ji na sobě ale neměl. Když útočníci začali střílet na BMW, které řídil Suge Knight, Pac se snažil zachránit tím, že chtěl přelézt na zadní sedalo, při tom ale schytal nejvíce střel. Při tomto přelézání vlastně kryl Suga. Zachránil mu život. I když mělo auto prostřelené pneumatiky, Suge se snažil dovézt Paca k doktorovi. Bohužel jel ale úplně na druhou stranu od nejbližší nemocnice. Cestou je zastavilo policejní vozidlo. Policisté zavolali sanitku, která Tupaca nakonec do nemocnice dopravila.

V posledních měsících Tupac nedělal nic jiného, než že buď natáčel filmy, nebo nahrával písničky ve studiu. Spal jenom čtyři nebo pět hodin denně a texty songů psal ve studiu před mikrofonem. Jakoby se snažil udělat co nejvíc práce, než zemře. Nebo spíš než se stáhne do ústraní, aby se potom zase vrátil jako král hip-hopu.

Jako důkaz o tom, že je Tupac naživu nehovoří jen nápadně mnoho náhod, které jsme tady vyjmenovali, ale i svědci. Existuje mnoho svědků, kteří by přísahali, že v černé limuzíně, která odjížděla z koncertu Snoop Dogga, viděli Tupaca.
Všechny náhody, kolem Tupacovy smrti si můžeme vysvětlit několika způsoby. To že před svou smrtí pořád pracoval a nahrával hodně skladeb mohlo být tím, že si uvědomoval, že může kdykoliv zemřít. Přece jenom, když člověk vidí umírat své přátele a blízké, nemyslí si, že smrt je něco, co potkává jen cizí lidi.

Další možnost je, a té věří asi nejvíc lidí, že je stále naživu. Možná ho už prostě unavoval život hvězdy. Nemohl udělat jediný krok, aby ho nenásledoval dav fanoušků. Možná proto nahrával co nejvíc skladeb, aby mohl několik dalších let být sám a užívat si klidu a svobody daleko od hudebního průmyslu. A odkazy na svou smrt v textech svých písní nám nechával jako předzvěst toho, že se chystá odejít a datum smrti si naplánoval tak, aby z něj vycházelo co nejvíce jeho oblíbené číslo sedm a sloužilo pro nás jako indicie toho, že je stále naživu. Další záhadou zůstává, kdo Tupaca zabil, nebo kdo si to objednal. Tupac měl po zápase v boxu konflikt s členem gangu CripsOrlandem Andersonem.

Povídá se, že ten zavolal svému strýci, aby vraždu připravil. Dalším možným viníkem je Notorious B.I.G. Byl Tupacovým tehdejším největším nepřítelem a Pac byl přesvědčen, že spolu s Puff Daddym stál už za útokem v New Yorku v roce 1994. A nebo snad Tupaca nechal zabít Suge Knight za to, že se chystal opustit Death Row Records? Tím by se vysvětlovalo, proč Suge nepřišel při útoku téměř k žádnému zranění. Legendární zakladatel Death Row měl i dříve pověst gangstera.

Tupac Shakur byl výjimečný člověk, skvělý řečník, rozený vůdce a revolucionář a nepřekonatelný rapper. Můžeme se dohadovat jestli je živý nebo ne, ale ať už je tomu tak nebo tak, pro nás zůstane vždy živý v našich srdcích a v našich myslích. I kdyby už nežil, zůstává s námi prostřednictvím své hudby a svých filmů.

Mohlo by vás také zajímat