Jsou to ani ne dva měsíce, co byl zatčen čtyřiačtyřicetiletý rapper DMX těsně před vystoupením na populární akci Master of Ceremony v Radio City Music Hall. Důvodem jeho zatčení byl vydaný zatykač městem White Plains v souvislosti s neplacením alimentů, tedy výživného na své děti. Celková částka dluhu dosahuje ohromného čísla 400 000 amerických dolarů, což je na naši měnu necelých, zároveň i nepochopitelných, deset miliónů korun.

Zatykač byl ale vydán také kvůli opakovanému porušování soudních příkazů a incidentů týkajících se domácího násilí a loupeží. DMX je horká hlava, která jedná vždy velice impulsivně a díky této vlastnosti se častokrát dostává do křížku se zákonem, což dokazuje poslední vzatí do vazby, kdy se jeho přechodným pobytem stalo okresní nápravné zařízení Erie County Holding Center v Buffalu. V tomto zařízení si Earl Simmons, jak zní rapperovo pravé jméno, celkem pobude dlouhých šest měsíců, kdy z tohoto trestu má momentálně něco málo přes měsíc za sebou.

Vtipné je, že v této věznici není poprvé. Strávil v ní totiž necelé dva týdny na začátku roku 2001 poté, co byl rok předtím zatčen za překročení rychlostního limitu na kensingtonské dálnici. Kromě tohoto přestupku se hodně přihlíželo i k řízení bez řidičského oprávnění, držení marihuany a falešných dokladů.

Zajímavostí je i fakt, že během tohoto pobytu hodil na přítomnou vězeňskou službu tác s jídlem, což pak mělo za následek přehodnocení jeho předčasného propuštění. DMX se tak dostal do rvačky s dozorci, při které utrpěl zranění, tudíž věznici nakonec opouštěl podepřený berlemi…

Co myslíte, vznikne za mřížemi další hit podobný tomuto?

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat