Basketbalový klub Houston Rockets byl prodán za astronomickou částku! Kolik za něj majitel utratil?

Basketbalový klub Houston Rockets, hrající nejvyšší basketbalovou ligu NBA, jenž se nachází na území čtvrtého nejlidnatějšího města Spojených států amerických, byl prodán za astronomickou částku 2,2 miliardy amerických dolarů. Asi si tak dokážete představit o kolik desítek miliard českých korun se v přepočtu jedná, nebo ne? Zkuste si vzít do ruky kalkulačku a výsledná suma vám protočí panenky, to vám garantujeme!

Prodávajícím se stal texaský seniorský obchodník Leslie Alexander, který si klub, jehož největší současnou hvězdou je vousatý ostrostřelec James Harden, koupil pro radost v roce 1993 za 85 miliónů dolarů. Hned po tom, co se stal vlastníkem, klub v následujících dvou letech dosáhl na titul a jeho hodnota začala prudce stoupat. Uběhne více než dvacet let a máme tu klub, který je tak aktuálně nejdražším z nejdražších!

Novým vlastníkem je nyní postarší miliardář Tilman Fertitta, o němž se ví, že mu patří jedna z největších amerických společností, která má pod svými křídly nespočet hotelů či kasin. Dle jeho slov se jedná o splněný sen, protože o klub měl zájem už v té době, kdy jej kupoval Alexander, jenže ten ho jednoznačně přeplatil. Dnes je ale jeho sen skutečností…

YouTube video

Tento příspěvek se týkal těchto témat:

Sport

Další zajímavé příspěvky