Smutná zpráva před pár okamžiky obletěla hip-hopovou společnost. Člen holandské rapové skupiny, Dopey Rotten, ohlásil konec kariéry. Důvodem je prý zdravotní stav umělce, který se dlouhodobě nelepší. Zpráva se objevila jak na fan page kapely Dope D.O.D, tak také na rapperově osobní stránce.

Začátek sdělení na oficiální Facebook stránce je jasné:

Dear fans, after almost five incredible years of touring, we are sad to announce Dopey Rotten will no longer be an active member of Dope D.O.D.. Skits Vicious and Jay Reaper will continue to record and perform under the name Dope D.O.D. Songs already recorded with Dopey Rotten will still be released in the future.

Sám Dopey se k situaci vyjádřil takto:

As you guys have noticed I have been ill for quite some time now. I felt exhausted and completely drained after doing shows, while I used to get a boost out of performing.

Dále sdělil, že mu už hiphop nepřinášel takovou radost jako dříve. Přestože ale končí s aktivní kariérou, rap bude poslouchat pořád, a svoji kapelu podpoří jakýmkoliv způsobem. Vyjádření zalamuje slovy:

I know the crew will remain to be family and I am sure they will continue to prosper with Dope D.O.D. and break new grounds

Undergroundová skupina, která během svého působení vystoupila na několika festivalech, zavítala několikrát i k nám a spolupracovala například s newyorkskými Onyx, měla mimo jiné vystoupit v srpnu v Bratislavě. Pravděpodobně to bude ale bez jednoho člena. Nám nezbývá nic jiného než popřát Rottenovi hodně zdraví, protože to je nejdůležitější. Nikdy neříkej nikdy, třeba se ještě někdy v budoucnu vrátí. Prozatím můžeme podporovat zbytek skupiny, která zakončila své prohlášení slovy:

We will never forget Dopey’s importance to the group and continue to carry on his legacy.

Přestože se Rotten od kapely oddělí, zbylí dva členové budou dle jejich tvrzení pokračovat dále sami.

YouTube video

Mohlo by vás také zajímat